Однією з найважчих математичних задач є пошук особливих п’ятикутників – таких, що здатні заповнити площину без розривів та перекриттів. Початком цього полювання став 1918 рік, коли математик Карл Рейнхард відкрив перші 5 фігур. Відтоді минуло 100 років, але кількість п’ятикутників зросла лише до 15. П’ятнадцятий навіть став сенсацією. Довгоочікуваною сенсацією. Оскільки за останні 30 років не було зроблено жодного відкриття, окрім цього.

Пошуки тривають і надалі. І стають вони щоразу важчими. І потребують дедалі більше запеклих розумів та спраглих поглядів молодих математиків. А без сучасних математичних олімпіад, де майбутні генії зможуть випробувати свої таланти, цього не досягнути.

Тому, щоб надихнути молодь на звершення та осучаснити математичні змагання, ми створили динамічну айдентику для Київської математичної олімпіади.

В основі айдентики – 15 різних паттернів, кожен з яких створений з мозаїки відповідного п’ятикутника. Зроблено це згідно з усіма математичними правилами, оскільки точність у математичних колах – невід’ємний чинник.

Вплинути на айдентику Київської математичної олімпіади зможе кожен учасник. Хоча це виклик – адже знадобиться неабиякий талант, щоб відкрити наступний п’ятикутник. Але ми віримо, що з кожною наступною олімпіадою і з кожним її новим натхненним учасником ці шанси зростатимуть у рази.