Історія KyivPride ще не набула великого розголосу, тож коли у 2020 році через COVID-19 події KyivPride довелося проводити online, це спричинило певний інформаційний вакуум: на відміну від подій, що проходять наживо і привертають увагу всього суспільства, в інтернет-заходах здебільшого участь беруть лише активісти ЛГБТК+. Тож незважаючи на обмеження через COVID-19, ми мали зробити KyivPride подією, помітною для всієї України.
Для цього ми вирішили представити найбільший тоталітарний символ в Україні – монумент «Батьківщина-мати» – абсолютно новим і несподіваним чином: за допомогою дронів у режимі реального часу ми прикріпили величезний веселковий прапор до меча. Символіку статуї було змінено – від захисту «радянських цінностей» до захисту прав людини та підвищення обізнаності щодо гендерної рівності.
Ми ніколи б не отримали дозволу вивісити прапор з політичних причин, а через розмір меча та прапора це неможливо б було зробити фізично без пошкодження пам’ятника. До того ж в нас були лічені секунди, доки поліція не зупинила б нас.
Ми знайшли технологічне рішення, розрахували й виготовили прапор необхідного розміру та ваги. Ми відстежували рух хмар у режимі реального часу за допомогою повітряного радара, стежили за силою й напрямком вітру, щоб відрегулювати положення безпілотника з прапором, аби прапор закріпився біля меча. А щоб здійснювати пряму трансляцію, нам знадобився ще один дрон.
Завдяки нашій ідеї KyivPride став помітним не лише в Києві та Україні, а й усьому світі більше ніж зі 100 мільйонами показів за перші три дні. Motherland Pride став першою новиною в топових світових виданнях та найбільш обговорюваною в соціальних мережах.
Наш захід розпочав публічне обговорення прав ЛГБТК+ не лише в Україні, а й більш ніж у 50 інших країнах. І цей веселковий прапор приніс Україні першого срібного «Каннського лева».