Ця історія почалася в 2016 році коли шахістка Анна Музичук привезла в Україну два чемпіонські титули. На змаганнях в Ірані дівчина обійшла суперниць у бліці та рапіді і стала чемпіоном світу. 

Через рік, FIDE анонсує країну проведення нового чемпіонату - Саудівську Аравію. Наступного дня, на Facebook сторінці Анни з’являється пост: “рік тому, я на собі відчула, що таке бути жінкою в ісламській країні і тепер ціною власної мрії, хочу привернути увагу суспільства до цієї проблеми. Я автоматично  втрачу всі титули, але я не виступатиму в країні, що порушує права жінок…”.  Як і розраховувала спортсменка, ЗМІ підхопили новину. Проте, у насиченому інформаційному потоці хвиля цікавості швидко стихла. 

Осіннім ранком, арт-директор Saatchi&Saatchi Ukraine вихопив у FB історію української спортсменки і вирішив поділився новиною із креативом. 

Спочатку, був ентузіазм і захоплення сміливим вчинком дівчини.  Далі -  усвідомлення його непомітності в масштабах світу. Ми вирішили допомогти...

Ключовий образ майбутнього постеру прийшов сам. Ми відчули схожість характеру дівчини із найменшою проте найсміливішою шаховою фігурою - пішаком. Вона робить перший крок в партії,  часто приносить себе в жертву, але при цьому здатна вдарити короля. 

Силует шахової фігури нагадував жінку у довгій сукні. Ми додали проріз для очей і світ побачив…  жінку у нікабі. Символ мусульманства, обмеження прав та мовчазної покірності. Постер облетів соціальні медіа і був учасником багатьох міжнародних виставок та фестивалів. Про права жінок в мусульманських країнах  заговорили знову.

“Pawn can bite a king” нагадала світу про силу, яка стоїть за кожним із нас і про те, що маленький поштовх може стати початком великих змін.  


Цієї історії, могло не бути, якби не слова однієї спортсменки: 

Я буду захищати справедливість і заради цього готова відмовитись від змагання, до якого готувалась впродовж року. Але здається, всім байдуже. Я лиш маленька фігура у світі великих шах”.